Pique – Casemiros: Bëj çfarëdo faulli që dëshiron se s’ke për t’u ndëshkuar

Në një El Clasico të nxehtë, Gerard Pique i ngriti temperaturat duke e bezdisur Casemiron në momentet pas përjashtimit të Sergi Robertos me karton...

Alex Ferguson zgjohet prej komës, komunikon me familjarët

Sir Alex Ferguson, menaxheri legjendar i Manchester Unitedit, u zgjua nga koma pas një operacioni shkaku i një hemorragjie në tru. Ferguson të shtunën në...

Karateistët kosovarë nesër udhëtojnë drejt Serbisë pa e ditur se a do t’iu mundësohet...

Me dilemën nëse do t'iu mundësohet të garojnë apo jo, karateistët e Kosovës të mërkurën në mëngjes (nesër) do të marrin rrugë për në...

Zyrtare: Gjyqtari serb do ta drejtojë finalen e madhe mes Real Madridit dhe Liverpoolit

UEFA ka njoftuar sot se Milorad Mazic do të referojë në finalen e Ligës së Kampionëve në Kiev më 26 maj. Zyrtari serb, 45-vjeçar, do...

Wenger: Gjithmonë do të jem tifoz i Arsenalit

Këtë fundjavë, Arsene Wenger e ka drejtuar Arsenalin në ndeshjen e fundit në shtëpi dhe natyrisht se ka qenë një ndeshje plot emocione për...

Humbë Llapi, bie një pozitë më poshtë

Skuadra e Llapit e cila ishte mysafir Vëllaznisë së Gjilanit është mposhtur me rezultat 2-0, njofton Llapi.info. Që të dy golat nga vendasit u shënuan...

El Clasico, ndeshja ku luajnë 32 lojtarë të Kupës së Botës

El Clasico përsëri do të presë disa nga futbollistët më të mirë nga e gjithë bota, këtë herë duke ardhur vetëm një muaj para...

Fergusoni mbetet në kujdes intensiv

Ish-trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, po rikuperohet pas operimit emergjent që pati të shtunën për shkak të gjakderdhjes në tru. 76-vjeçari mbetet në...

Llapi sot mysafir i Vëllaznimit

Skuadra nga qyteti i Podujevës, KF Llapi sot duke filluar nga ora 16:00 do të zhvillojë ndeshjen e radhës ndaj Vëllaznisë së Gjilanit në...

Besart Berisha, fiton titullin e katërt në Australi

Besart Berisha shpallet për herë të 4-ët në karrierë kampion i Australisë. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës fitoi titullin e dytë kampion me Melbourne...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news