Rajoni dhe Bota

  Përgjaket Gaza, 10 palestinezë të vrarë nga izraelitët

  Të paktën dhjetë palestinezë janë vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur nga forcat izraelite, pas protestave në 42-vjetorin e Ditës së Tokës. Ndërkohë, viktima...

  13 vjet në arrati, arrestohet shqiptari

  Në aeroportin e rajonit të Mynihut është kontrolluar një 43 vjeçar shqiptar, i cili kishte flet arresti nga Prokuroria gjermane nga viti 2005, shkruan...

  Erdogani i tregon vendin Francës

  “Fjala ‘mund të ndërmjetësojmë mes Turqisë dhe Forcave Demokratike Siriane (FDS)’, nëse kjo është e vërtetë, është një deklaratë që i kapërcen tejmase kufirin...

  Daçiq në Afrikë për të lobuar kundër Kosovës, alivanoset dhe dërgohet në spital

  Shteti i Serbisë është duke shfrytëzuar gjitha mekanizmat e saj për të kundërshtuar pavarësinë e Republikës së Kosovës. Personi që ka marrë përsipër këtë...

  Ky është Mustafa: Jetim, i paralizuar, por gjithmonë i buzëqeshur

  Ky është Mustafa. Ai është shtatë vjecar, por përjetimet e tij mund të mos i ketë kaluar as edhe një plak. Mustafa vjen nga...