Rajoni dhe Bota

  Papa dënon sulmin e dyshuar kimik në Siri

  Papa Françesku e dënoi fuqishëm sulmin e dyshuar kimik në Douma të Sirisë, duke e cilësuar si përdorim të pajustifikueshëm të "instrumenteve të shfarosjes". “Lajme...

  Të fejuarit vdesin në aksident tragjik

  Fisnik Murataj dhe e fejuara e tij Nazia Aham, janë dy të rinjtë që humbën jetën ditën e sotme në një aksident tragjik në...

  Trump fajëson Putinin për sulmin në Siri

  Presidenti amerikan Donald Trump ka dënuar sulmin me armë kimike në Siri duke thënë se presidenti Bashar Al Asad do të “paguajë çmim të...

  Britania kërkon hetime për sulmin me armë kimike në Siri

  Pas sulmit të djeshëm me armë kimike të regjimit të Bashar al Asadit në rajonin e Gutës Lindore në Siri, Britania e Madhe u...

  Ndjekje penale për protestat në Shqipëri, paditen 34 deputetë dhe protestues të tjerë

  Në kohën kur opozita ka deklaruar vijimin e protestave dhe mos bindjen civile, komisariatet e policisë Lushnje, Vore, Elbasan dhe Kurbin kanë proceduar penalisht...

  Zaev: Ligji për Gjuhët na bën krenarë me vendin tonë

  Ligji për gjuhët paraqet rrumbullakim të Marrëveshjes së Ohrit dhe kjo do të ndikojë në drejtim të relaksimit të marrëdhënieve ndëretnike. Kështu tha kryeministri i...

  Policia gjermane po heton mbi motivet e sulmit në Meunster

  Hetuesit gjermanë janë duke punuar për të kuptuar motivet e personit që goditi me makinën e tij turmën e njerëzve në qytetin Muenster. Nga...

  Vazhdon tmerri në Siri, rreth 70 të vdekur nga sulmet me armë kimike

  Të paktën 70 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm me armë kimike në qytetin Dumy të Sirisë, raporton BBC. Qeveria siriane këto raportime...

  Zjarr në kullën e Trumpit, një i vdekur

  Një zjarr i fuqishëm ka kapluar kullën e presidentit amerikan, Donald Trump. Sipas mediave amerikane një person ka mbetur i vdekur, kurse disa tjerë kanë...

  Kjo është banesa ku fshihej El Chapo

  E ndyrë, e shkretuar, me karrige të thjeshta plastike, divanë të dalë boje dhe korridore plot me kokainë. Po flasim për banesën ku fshihej...