Serbia dënon me burg 7 myslimanë për përfshirje në luftën e Sirisë

Një gjykatë speciale për krim të organizuar, krime lufte dhe terrorizëm në Beograd dënoi me burgim shtatë të akuzuar për dërgim të parave për...

Presidentja e Lituanisë në Shtëpinë e Bardhë flet për Kosovën

Presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaitė ka përmendur Kosovën të martën mbrëma, në konferencën e përbashkët me presidentin amerikan Donald Trump në Uashington. Ajo ka thënë...

Gruaja sulmoi Youtube-n sepse nuk e pagoi për videot që kishte postuar në të

Një grua ka plagosur tre persona në zyret qendrore të kompanisë YouTube në Kaliforni dhe më pas ka vrarë vetën, ka thënë policia amerikane. Zyrtarët...

Liderët e Turqisë, Rusisë dhe Iranit bisedojnë për Sirinë

Presidentët e Iranit, Turqisë dhe Rusisë do të takohen sot në Ankara, për të diskutuar për të ardhmen e Sirisë dhe mënyrat se si...

Pas djegies, nis rindërtimi i pikave ku paguhet taksa

Kur të arrestuarit me shumë gjasë do të transportohen nesër në orët e para të mëngjesit drejt Kukësit për t’u njohur në gjykatë me...

Scott: Në samitin e Sofjes të gjithë duhet të jenë të pranishëm

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Randolph Scott, duke komentuar mospajtimet që kanë shpërthyer rreth samitit të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, që do të...

Pas 24 vitesh gjen vajzën e humbur

Një baba kinez është ribashkuar me vajzën e tij pasi e ka kërkuar atë për 24 vjet. Kërkimi i palodhshëm i Wang Mingqing përfshinte një...

Rinis ndërtimi i sporteleve në Rrugën e Kombit

Ende pa kaluar 48 orë nga protesta në Rrugën e Kombit, për të cilën deri më tani janë arrestuar 23 kuksianë e hasjanë, ka...

Sulm në Nigeri, 15 të vdekur

15 persona janë vrarë në një sulm nga anëtarët e grupit ekstremist islamik Boko Haram në qytetin verilindor të Nigerisë, Majduguri. Belo Dambat nga Ekipi...

Erdogan i drejtohet kryeminstrit izraelit: Ti je një shtet i terrorit

Presidenti turk, Tayip Erdogan, është treguar i ashpër me kryeministrin Izraelit, Benjamin Netanyahun. Në një deklaratë të tij, Erdogan e ka quajtur Netanyahun si një...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news