Ballina Lajmet Faqe 7818

Lajmet

  Nxënësit nga fshati Orllan i Podujevës, shkojnë në shkollë me barka

  Për çdo ditë, Blerim Ibrahimi nga fshati Orllan i Podujevës, shkon në shkollë me barkë. Ai dhe rreth 20 nxënës të tjerë zgjedhin të kalojnë...

  UP dhe OSBE me marrëveshje bashkëpunimi në fushën e medias dhe ligjit

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema, është takuar me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadorin Jan Braathu. Në takim rektori...

  Pacolli nuk di asgjë për tërheqjen e njohjes së Kosovës nga Burundi

  Ministri i Punëve të Jashtme (MPJ), Behgjet Pacolli në një prononcim për Telegrafin ka thënë se nuk është në dijeni për tërheqjen e njohjes...

  Mbi 106 mijë persona marrin ndihma sociale në Kosovë

  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për vitin 2017. Sipas rezultateve të dala nga ky publikim del se nga...

  Agim Veliu zgjidhet kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës

  Kryetari i komunës së Podujevës Agim Veliu, sot është emëruar kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës, raporton Llapi.info Kjo është bërë e ditur nga...

  Haradinaj i reagon përsëri Erdoganit : Askush nuk do të ketë vendimmarrje në punët...

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj fjalëve të presidentit turk Erdogan i cili e kritikoi për shkarkimin e dy zyrtarëve kosovarë. Haradinaj ka thënë se...

  Haradinaj për gylenistët: Ata nuk i deportuan, por i vodhën

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidentit turk ndaj tij, ndërsa...

  “Qeveria e Kosovës në rënie”

  Që nga arrestimi i drejtorit të Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka një krizë të madhe në qeverinë e Kosovës. Ndërsa arrestimi i gylenistëve...

  Vlorë, kërkime në det për 32-vjeçarin e zhdukur prej gjashtë ditësh

  Vijojnë kërkimet në det për 32-vjeçarin Ksandro Imeraj. Pasditen e djeshme territori nga Palasa në Shëngjin është monitoruar nga ajri nga autoritetet italiane. Policia kufitare...

  Hajnia në Baks të Skenderajt, vidhet vetura bashkë me një viç dhe një agregat

  Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Baks të komunës së Skenderajt. Një hajn kishte tentuar ta vjedhë një veturë. Por bashkë...