Ballina Lajmet Faqe 7741

Lajmet

  Të hënën s’ka mësim

  Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka bërë me dije se që nga data 13 prill i gjithë sistemi mësimor do të...

  Jevtiq: Asociacioni do të formohet, Lista Serbe gati për zgjedhje

  Asociacioni i komunave serbe do të formohet, tha ministri për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiq, duke shtuar se Lista Serbe është gati për zgjedhje...

  “Greva e mësimdhënësve do t’i dëmtojë nxënësit që tani janë në përfundim të vitit”

  Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka bërë me dije se që nga data 13 prill i gjithë sistemi mësimor do të...

  Kosovari në Gjermani djeg veturën e tij, përfshihen edhe veturat tjera në garazh

  Gjykata Penale e Lucernit e ka dënuar me dy vjet e gjysmë burg kosovarin 26 vjeçar për zjarrvënie. Ai kishte djegur veturën e vet...

  Simiq: Lista Serbe nuk kthehet më në Kuvendin e Kosovës

  Igor Simiq nga Lista Serbe ka përsëritur se kjo parti nuk do të kthehet më në Kuvendin e Kosovës. Kjo deklaratë e tij vije si...

  Prokuroria nis hetime për mishin e prishur

  Kryeprokurori i Prokurorisë në Ferizaj, Shukri Jashari, ka konfirmuar se ka urdhëruar mbledhjen e informatave në lidhje me mishin e konfiskuar nga inspektorët e...

  “Mehmet Akif” mirëpret seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit

  Sot prej orës 14:00 është paraparë mbajtja e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës lidhur me rastin e arrestimit dhe deportimit të shtetasve...

  Shumë afër koalicioni, bëhen bashkë LDK e PDK

  Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës janë shumë afër një koalicioni të ri. Pak javë pasi arritën marrëveshje për bashkëqeverisje në...

  Presidentja e Lituanisë në Shtëpinë e Bardhë flet për Kosovën

  Presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaitė ka përmendur Kosovën të martën mbrëma, në konferencën e përbashkët me presidentin amerikan Donald Trump në Uashington. Ajo ka thënë...

  Vetëvendosje thotë se Presidenti Thaçi po zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së

  Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se procesi i emërimit të anëtarëve të KQZ-së është duke u zvarritur qëllimshëm nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi. Në një...