Ballina Lajmet Faqe 7703

Lajmet

  Këta janë 11 të akuzuarit në aferën ‘Pronto’ dhe funksionet e tyre (emrat)

  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sot ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”, ndaj 11 personave, ku në mesin e të akuzuarave...

  Haxhiu, LDK-së: Jepna nënshkrimet ose mos e kundërshtoni më SHIK-un

  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se grupi parlamentar i Vetëvendosjes ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për hetimin e SHIK-ut. Ajo ka bërë...

  Krasniqi reagon pas aktakuzës në rastin “Pronto”

  Deputeti nga GDP (Grupi i Deputetëve të Pavarur), Frashër Krasniqi ka reaguar pasi Prokuroria e Kosovës ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”,...

  Gjuriq nesër në mesnatë në Zveçan

  Drejtori i të ashtuquajturuës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq gjatë vizitës në Kosovë do të qëndrojë mesnatën e së shtunës në Manastirin e...

  Molliqaj: Shqetësuese që Veseli e Thaçi s’janë të akuzuar në rastin “Pronto”

  Prokuroria Speciale e Kosovës, sot ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”. Deputeti nga Grupi i Deputetëve të Pavarur, Dardan Molliqaj sado që e...

  Haradinaj: Departamenti i Shtetit do ta mbështesë krijimin e Ushtrisë

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim Ushtruesin e Detyrës së Zevendësnihmësit të sekretarit amerikan të shtetit për cështjet e Evropës dhe Azisë,...

  Mbahet tryeza “Implementimi i projektit të ujësjellësit në kohë dhe efikas ndikon në shëndetin...

  OJQ-ja “Sundimi i Demokracisë në Kosovë” ka mbajtur sot tryezë me temën: “Implementimi i projektit të ujësjellësit në kohë dhe efikas ndikon në shëndetin...

  PRONTO: Kur Adem Grabovci vendoste natën për njerëzit e bordeve

  Një nga bisedat telefonike të përgjuara të Adem Grabovcit shpalosë mënyrën më të errët se kush duhet të jenë anëtarët e Bordit të Ujësjellësit...

  Bastisje në Skenderaj, kapen armë

  Policia në Skenderaj, në tri lokacione të ndryshme në fshatin Llaushë ka realizuar bastisje dhe ka konfiskuar tri armë. Sipas policisë, bastisjet janë realizuar në...

  Kjo është prokurorja që po i ndjek penalisht protagonistët e aferës “Pronto”

  Prokurorja Drita Hajdari, disa vite pas rrjedhjes në publik të përgjimeve të njohura si afera “Pronto”, ka arritur të ndjekë penalisht 11 zyrtarë dhe...