Ballina Lajmet Faqe 7135

Lajmet

  Përplasje veturash në fshatin Besi (Video)

  Një aksident trafiku ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit në fshatin Besi, njofton Llapi.info. Sipas dëshmitarëve të rastit nga ky aksident përveç...

  Zhvillime të papritura në LDK: Fatmir Sejdiu kërkon rikthimin në krye të partisë?

  Zhvillimet në Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) duket se do të jenë më të hovshme se sa është menduar. Në këtë parti tashmë dominon...

  Shoqata “Jetimat e Ballkanit” gëzojnë dy jetimë në Podujevë

  Dy kunata nga komuna e Podujevës, të cilat jetojnë në një shtëpi me kushte të vështira, kanë marrë lajmin se do të bëhen me...

  Komuna e Podujevës shpall konkurs për drejtorë dhe zv/drejtorë të shkollave

  Drejtoria e Arsimit në komunën e Podujevës, ka shpallur konkurs për drejtorë dhe zëvendësdrejtorë në Shkollat e Mesme të Larta(SHML) dhe në Shkollat Fillore...

  Lajmërohet Grabovci: S’po e besojë që është e vërtetë!

  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto” ku të përfshirë janë shumica zyrtarë të Partisë Demokratike të...

  Këta janë 11 të akuzuarit në aferën ‘Pronto’ dhe funksionet e tyre (emrat)

  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sot ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”, ndaj 11 personave, ku në mesin e të akuzuarave...

  Haxhiu, LDK-së: Jepna nënshkrimet ose mos e kundërshtoni më SHIK-un

  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se grupi parlamentar i Vetëvendosjes ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për hetimin e SHIK-ut. Ajo ka bërë...

  Krasniqi reagon pas aktakuzës në rastin “Pronto”

  Deputeti nga GDP (Grupi i Deputetëve të Pavarur), Frashër Krasniqi ka reaguar pasi Prokuroria e Kosovës ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”,...

  Gjuriq nesër në mesnatë në Zveçan

  Drejtori i të ashtuquajturuës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq gjatë vizitës në Kosovë do të qëndrojë mesnatën e së shtunës në Manastirin e...

  Molliqaj: Shqetësuese që Veseli e Thaçi s’janë të akuzuar në rastin “Pronto”

  Prokuroria Speciale e Kosovës, sot ka ngritur aktakuzë në rastin e quajtur “Pronto”. Deputeti nga Grupi i Deputetëve të Pavarur, Dardan Molliqaj sado që e...