Ballina Lajmet Faqe 6956

Lajmet

  GAP: Me ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” rryma do të jetë 44 %...

  Instituti GAP ka mbajtur konferencë për media ku është prezantuar një pjesë e analizës me titull “Ndikimi i TC ‘Kosova e Re’ në tarifat...

  Nis ndërtimi i autostradës Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë

  Është mbajtur ceremonia inauguruese ku nisën punimet për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë. Punimet nisën pikërisht në ditën kur po përkujtohen edhe viktimat e...

  Ministrja serbe: Kam frikë që Gjykata Speciale do të mbetet “letër e vdekur”

  Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviq, ka thënë se frikohet që Gjykata Speciale, mund të mbetet një “letër e vdekur”. Ajo ka ngritur zërin...

  VV: Arrestimin e aktivistëve të SKV-së e bëri pushteti për të mos u dëgjuar...

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, dhe aktivistja e SKV-së, Berita Abazi, në një konferencë për media kanë folur për masën e arrestit të...

  Lista Serbe, vizitë zyrtare në Vjenë dhe Berlin

  Një delegacion i Listës Serbe, ka nisur një vizitë zyrtare në Vjenë, ku sot dhe nesër do të takohen me diasporën serbe aty si...

  Kryeinfermierja e Spitalit Regjional të Gjilanit dyshohet se ka kryer vetëvrasje

  Në komunën e Gjilanit në orët e para të mëngjesit është gjetur e vdekur kryeinfermierja e Spitalit Regjional të Gjilanit, Xhylie Hajdari, e cila...

  Qeveria e Kosovës e përkrah Gjukanoviqin për President të malazezëve

  ëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka shkruar se beson në fitoren e sotme të Millo Gjukanovic, në garën për President të Malit...

  Aktori i filmit “Shok” pjesëmarrës në aktivitetin me biçikleta në Podujevë (Foto)

  Andi Bajgora, aktori i cili luajti në filmin SHOK e që ishte kandidat për çmimin ‘Oscar’, ka marrë pjesë sot aktivitetin e “Llapi Cycliung...

  Daçiq përmend mundësinë që Kosova të anëtarësohet në OKB

  Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, nuk e përjashton mundësinë që Serbia të pajtohet me anëtarësimin e Kosovës në OKB. Shefi i diplomacisë serbe, në...

  Kurti për ndërhyrjen në Siri: Ishte e nevojshme, diktatorët duhet të lëshojnë udhë

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar ndërhyrjen ushtarake të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës dhe Britanisë në Siri, njofton Klan Kosova. Ai...