https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Shërbeu si snajperist në luftën e Kosovës, Michael Spath me fjalë prekëse në 13...

Michael Spath ka shërbyer vullnetar si snajperist në luftën e Kosovës në Koshare. Spath gjatë luftës së Kosovë është plagosur tri herë. Snajperi Spath,...

Maroku nuk ndërron mendje për Kosovën, s’e njeh pavarësinë e saj

Ambasadori i Marokut në Serbi Mohamed Almin Belhaj ka konfirmuar sot se qëndrimi i vendit të tij lidhur me “integritetin territorial dhe sovranitetin” e...

48 orë mbajtje për 7 aktivistët e VV-së, lirohet deputetja

Prokurori kujdestarë sot ka marr vendim që shtatë aktivistët të Vetëvendosjes, të qëndrojnë në mbajtje nga 48 orë. Ndërkohë njoftohet se deputetja Saranda Bogujevci është...

“Rezultatet e zgjedhjeve evropiane, Kosova do ta ketë rrugën e njëjtë drejt BE-së”

Rezultatet e zgjedhjeve të Parlamentit Evropian, po shihen si shpresë për këtë union. Mirëpo këto rezultate po ashtu po komentohen mjaft shumë për agjendën...

Fillon edhe zyrtarisht vjelja e mjaltit në Podujevë

Edhe zyrtarisht sot ka filluar sezoni i vjeljes së mjaltit në Podujevë. Kështu ka shkruar kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu i cili ka...

Opozita synon t’i koordinoj veprimet për të kundërshtuar vendimin për shkarkimin e Dakës

Shkarkimi i kryetares së deritashme të KQZ-së, Valdete Daka nga ana e presidentes së vendit, Vjosa Osmani ka nxitur reagime të shumta. Partitë opozitare, por...

Arrestohet një person i dyshuar për abuzim, fotografime dhe incizime të paautorizuara

Më 14 gusht, Policia e Kosovës përkatësisht Sektori Qendror i Hetimeve të Drejtorisë së Trafikimit me Qenie Njerëzore -DHTQNJ, në bashkëpunim me Sektorin e...

Gjykata merr vendim për pesë të dyshuarit për vrasjen e 21-vjeçarit në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh pesë pandehurve V. H., E. N., R. I., A. S. dhe...

Ia vjedhin telefonin dhe pallton, arrestohen tre algjerianë

Tre algjerianë janë arrestuar nga Policia pasi të njëjti ia kanë vjedhur një telefon dhe pallton një gruaje në Prishtinë. “Janë arrestuar tre të dyshuar...

“I pashë do sondazhe, opozita kish arsye me u gëzu”

Analisti politik, Xhevdet Pozhari ka shkruar në Facebook se i ka parë disa sondazhe. Madje, ai thotë se bazë të këtyre sondazheve, opozita ka...