https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Vjedhje e rëndë në një lokal në Podujevë, vidhen para dhe pajisje elektronike

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në kilometrin e parë të rrugës nacionale Podujevë – Prishtinë, raporton Llapi.info. Rasti ka ndodhur në një lokal, i...

Abdullahu i PDK-së: Kurti është tucani më i madh politik i pasluftës

Anëtari i PDK’së, Faton Abdullahu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është tucani më i madh politik që nga...

Ky është personi me rrezikshmëri të lartë që u arrestuar në Kosovë

IndeksOnline ka raportuar ekskluzivisht se Policia e Kosovës pak minuta më parë ka arrestuar një shtetas serb, me rrezikshmëri të lartë i cili ishte...

Shukri Krasniqi vuan nga një sëmundje e rëndë, familjarët bëjnë thirrje për ndihmë

Shukri Krasniqi, 25-vjeçar nga Ferizaj vuan nga një sëmundje e rëndë në kurriz. Për shërimin e tij, nevojiten gjithësej 70 mijë euro, 25 mijë prej...

Arrestohet në Kosovë një person me rrezikshmëri të lartë

Policia e Kosovës pak minuta më parë ka arrestuar një shtetas serb, me rrezikshmëri të lartë i cili ishte në kërkim ndërkombëtar. IndeksOnline mëson nga...

Presidentja Osmani thotë se “non-paper”-in e ka shkruar dikush nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka konsideruar se “non-paper”-i i cili parasheh që veriu i Mitrovicës të jetë pjesë autonome e Serbisë dhe komunave...

SBASHK-u kundër mësimit shtesë (VIDEO)

Nga data 3 maj secila shkollë fillore dhe e mesme në vend duhet të organizojë mësim plotësues për nxënësit që kanë ngecje në arritjen...

Shkaqet e vdekjes së 13-vjeçarit që mbante familjen nga lëmosha

Mjekësia Ligjore konstaton se 13-vjeçari, Elmedin Puçolli, ka vdekur si shkak i pa mjaftueshmërisë së oksigjenit në mushkëri. E pamja në familjen Puçolli në Fushë...

Limaj: Kurti po mundohet ta fshehë arsyen e udhëtimit në Bruksel

NISMA Socialdemokrate ka reaguar për vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në Bruksel. Në reagimin e kësaj partie thuhet se Kurti po mundohet ta...

BE-ja distancohet nga “non paper” me planin e marrëveshjes Kosovë – Serbi

Bashkimi Evropian mohon se dokumenti “non-paper” që është publikuar dje në media e që flet për një marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë është...