Është anuluar transmetimi i ndeshjes së finales së Ligës së Kampionëve në mes të Real Madridit dhe Liverpool-it në sheshin e Podujevës, shkruan Llapi.info.

Kështu ka bërë të ditur në një postim në Facebook, drejtori për kulturë, Rini dhe Sport, Pajtim Balaj.

“Për shkak të shiut anulohet transmetimi i ndeshjes në shesh”, ka shkruar ai.

Ndeshja mes Realit dhe Liverpool-it ishte planifikuar të transmetohej në dy ekrane të mëdha në sheshin e qytetit të Podujevës./Llapi.info

Komuna e Podujevës merr krititka nga qytetarët: Nuk i vendoset ekranet në shesh për ndeshjen finale të Llapit – po për Real Madridin me Liverpoolin