Lufta për talentet, Kosova gati ta “padisë” Shqipërinë

Federata Shqiptare e Futbollit ka kaluar në një nivel tjetër “të grabitjes” së lojtarëve kosovarë. Deri më tani bënte garë me Federatën e Futbollit...

Klopp: Më treguan në tunel për eleminimin e Barcelonës, por mendova se ishte shaka

Dita e martë zbuloi emrat e dy gjysmëfinalistëve të parë, me Liverpoolin dhe Romën që kanë siguruar një vend. Liverpooli e mposhti Manchester Cityn në...

Nga e marta, Messi nuk është më i pakontestueshëm si “jashtëtoksor” dhe si më...

E themi në shoqëri dhe mes miqve shumë herë që lojtari i madh, shfaqet në ndeshje të mëdha. Sigurisht se për dimensionin e Lionel Messit,...

Mrekullia mban emrin “Romë”, Barcelona kapitullon në Olimpico

Barcelona nuk do ta harrojë natën e sotme. Ata kanë shpërdoruar avancimin në 4-1 në Romë, pasi që kanë pësuar 3 gola kundër Romës Roma...

Kroacia refuzon ekstradimin e “Ballistit” në Serbi

Ministri kroat i Drejtësisë Drazhen Boshnjakoviq ka refuzuar të japë pajtimin për ekstradimin e Ismail Morinës, të cilin Serbia e kërkon me akuzën se...

Perez: Mbreti më telefonoi për ta uruar Ronaldon për golin e mrekullueshëm ndaj Juventusit

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka zbuluar se ish-mbreti i Spanjës, Juan Carlos, i kishte telefonuar atij për ta lartësuar Cristiano Ronaldon. Sulmuesi portugez...

Kosova në Botërorin e Rusisë si pjesë e projektit “Football for Friendship”

Njëri nga programet më të mëdha ndërkombëtare të natyrës shoqërore për fëmijë me fokus në sport, “Football for Friendship”, do të mirëpresë të rinj...

Tri klube të gatshme t’i ofrojnë 100 milionë euro për Oblak

Tri klube janë të gatshme të bëjnë oferta në vlerë 100 milionë euro për portierin e Atletico Madridit, Jan Oblak, sipas Don Balon. Ndër to...

Real bën gati 100 milionë për Griezmann

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, është gati që ta “thyej bankën” për ta mposhtë Barcelonën për Antonie Griezmann. Sulmuesi i Atletico Madrid përflitet se...

“Kampionati më interesant mbas lufte në Kosovë, çështja e titullit ende e hapur për...

Llapi dje ka mposhtur Gjilanin 1:0 me golin e Mirlind Dakut të realizuar nga penalltia, shkruan Llapi.info. Pas ndeshjes, trajneri Tahir Batatina ka thënë se...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news