Higuain u thotë lamtumirë bashkëlojtarëve te Milani

Gonzalo Higuain raportohet se u ka thënë lamtumirë bashkëlojtarëve te Milani dhe stafit të klubit, dhe do të niset shumë shpejt drejt Londrës për...

Dhjetë kosovarë synojnë medalje të artë në Spanjë

Karateistët kosovarë kanë udhëtuar drejt Spanjës, ku prej 28 – 31 mars do të mbahet kampionati i 54-të evropian për seniorë në...

Zbulohen detajet e projektit të Milanit dhe Interit për stadiumin e ri

Milani dhe Interi përgatiten për të ardhmen dhe ajo quhet… stadium! “San Siro” tashmë është i vjetër, një relike, në sytë e...

Griezmanni dëshiron largimin nga Atletico

Antoine Griezmann, dëshiron të largohet nga Atletico Madridi pas një sezoni aspak të mirë. Por,...

​Real Madridi dhe Hazardi arrijnë marrëveshje, sipas mediave spanjolle

Real Madridi tanimë e ka arritur një marrëveshje për transferimin e Eden Hazardit nga Chelsea për sezonin e ardhshëm, pretendon radio spanjolle, Onda Madrid. Megjithatë,...

Tragjedia familjare e ka bërë më të fortë sulmuesin e Llapit

Pasi shënoi gol, Festim Alidema nisi festën me shokët. Shpejt ndërroi drejtim. Ktheu kokën nga tribuna kryesore e stadiumit të qytetit në Gjilan. Me lot...

Edhe një përforcim te Llapi

Llapi duket se do të jetë ndër skuadrat më aktive në afatin kalimtar të kësaj vere. Pas Bledar Hajdinit, Fiton Hajdarit e Albi Çekiçit,...

​Gola, asiste, driblime, pasime, shanse të krijuara… Messi dominon në çdo kategori

Tani që ka përfunduar pjesa e parë e sezonit për tri nga pesë ligat e mëdha të Evropës, janë publikuar statistikat për futbollistët që...

Shaqiri takohet me tifozët dhe nënshkruan në flamurin e Shqipërisë, sonte debutimi i tij...

Xherdan Shaqiri ka kryer pushimet pas kampionatit botëror Rusia 2018. Ylli nga Kosova menjëherë iu ka bashkuar Liverpoolit në stërvitje në Shtetet e Bashkuara të...

Vazquez: Modric-Inter? Futbollit nuk i dihet kurrë

Luka Modric vazhdon të jetë një nga lojtarët më të përfolur në botën e futbollit për momentin. Kjo pasi emri i kroatit lidhet me një...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,700AbonentëAbonohu

Latest news