Aksident në Gjermani, vdesin babë e bijë nga Kosova – fëmija tjetër në gjendje...

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë ditës ë djeshme në Gjermani, në afërsi të Dunningenit, ku një 26 vjeçar nga Kosova dhe vajza...

Reagon hoteli në Shqipëri që i tha kosovarit “racë derri – pak ua ka...

Hoteli në Durrës, stafi i të cilit i kishte ofenduar rëndë një turist kosovar duke i thënë se “kosovarët janë racë derri dhe mirë...

2 mijë persona kanë përfunduar në spital për shkak të nxehtit në Japoni

Më shumë se 2 mijë persona kanë përfunduar në spital në tërë Japonisë, ndërsa dy kanë vdekur si pasojë e të nxehtit që këtë...

Trump-Putinit: Bota dëshiron të na shohë mirë së bashku, jemi dy fuqitë e mëdha...

Para se gjithash z.President, do të doja t’ju përgëzoj për Kupën e Botës. Një nga organizimet më të mira ndonjëherë, nga ajo çfarë gjithkush...

Lojtari i Kroacisë që ua pagoi kreditë banorëve të fshatit të lindjes

Zbulim sensacional i këtij Botërori, shkruajnë medie kroate, është reprezentuesi Ante Rebiq. Lojtari mesfushor, për të cilin deri vonë as që ishte ditur, tash është...

I hedhin birrë në fytyrë, gazetari vijon raportimin

Një gazetar di të tregojë gjithnjë profesionalizmin e tij. Ai që vërtetoi këtë ishte neozelandezi, Lloyd Burr, gazetar i televizionit “Newshub Europe”. Gjithçka ndodhi pas...

Dy vjet nga përpjekja për grusht shtet në Turqi

Sot bëhen dy vjet nga përpjekja ushtarake për grusht shtet në Turqi. Përpjekja për grusht shtet u zhvillua gjatë 15 dhe 16 korrikut të vitit...

Shkodër: Gjendet i vrarë ish-polici dhe bashkëjetuesja

Një krim i rëndë ka tronditur qytetin e Shkodrës mëngjesin e sotëm pasi është gjetur i vrarë në makinë ish-polici, Buran Bërçama dhe bashkëjetuesja...

Nuk kanë të ndalur tërmetet në Shqipëri

Shqipëria është shndërruar në një vatër “të nxehtë” tërmetesh këto javët e fundit. Qindra lëkundje janë ndjerë në vend por fatmirësisht, në asnjë rast nuk...

Ftesa për NATO, Qeveria e Maqedonisë shpallë festë në 15 qytete

Sot në 15 qytete të Maqedonisë do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës për t’u bërë anëtarja e 30-të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news