Zjarret në Greqi, raportohet për një shqiptar të vdekur e disa të lënduar

Dyshohet për 1 shqiptar te vdekur nga situata apokaliptike qe ka perfshirë Greqinë, nga zjarret. Ndërkohë që të plagosurit janë me qindra, mes tyre...

Zjarret djegin Greqinë, dhjetëra shtëpi nën flakë – evakuohen banorët (Video)

Greqia po përballet me një valë zjarresh që kanë shpërthyer gjatë të dielës në zona të ndryshme të vendit. Situata është më e rënduar në...

​I nxehti “përvëlon” Japoninë, dhjetëra viktima

Dhjetëra persona kanë humbur jetën në Japoni, ndërsa vendi vazhdon të shkrijë nën temperaturat përvëluese të verës. Të paktën 44 persona kanë humbur jetën nga...

Ushtria izraelite vret një adoleshent palestinez

Zyrtarët palestinezë shëndetësorë thanë se një adoleshent është vrarë në përleshjet me ushtrinë izraelite në Bregun Perëndimor. Pesëmbëdhjetëvjeçari u qëllua në gjoks nga zjarri izraelit,...

Bora mbulon Italinë (Video)

Një fenomen i pazakontë i natyrës ka ndodhur në Itali. Në kulmin e të nxehtit dhe mesin e verës ka rënë borë. Bora ka rënë...

Kumanovë, treni godet për vdekje tre persona

Tre persona kanë humbur jetën dhe një tjetër ka marr lëndime të rënda si pasojë e goditjes nga treni në hekurudhën Kumanovë-Shkup. Aksidenti ka ndodhur...

FBI publikon dokumentet rreth hetimeve për përfshirjen ruse në zgjedhje

Byroja e Hetimeve Federale (FBI) ka publikuar dokumente që lidhen me përgjimet e kampanjës së këshilltarit të Donad Trump për dyshimet mbi ndikimin rus...

‘Unë jam fëmijë i një përdhunimi’, rrëfimi i vajzës nga Sarajeva

E lindur në Sarajevën e kohës së luftës nga një nënë që ishte përdhunuar në një kamp ndalimi, më pas e rritur nga prindër...

Hamasi pranon armëpushimin pas sulmit ajror nga Izraeli

Militantët e Gazas, të njohur si Hamas, deklaruan të shtunën se kanë pranuar armëpushimin pas vrasjes së një ushtari, në pragun e një lufte...

Merkel mbron Malin e Zi nga ‘sulmi verbal’ i Trumpit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se klauzola e NATO-s për mbrojtjen kolektive vlen për të gjitha vendet anëtare, e jo vetëm për të mëdhatë,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news