Djali i Sheshelit dhe Kryeministri i Kroacisë përlahen keq në Strasburg

Deputeti i Partisë Radikale Serbe (SRS) Aleksandar Sheshel, djali i Vojisllav Sheshelit, kryeradikalit të dënuar nga Gjykata e Hagës për Krime Lufte, ka shkaktuar...

Kanadaja hap 48 mijë vende pune, paga 64 mijë euro në vit

Kanadaja i njohur si një vend që ofron të ardhura prej të paktën 80.000 dollarësh kanadezë (rreth 51.457 euro) në vit së fundmi ka...

Derisa në Ballkan temperaturat janë vjeshtore, në Londër rekord ditësh të nxehta

Londra ka qenë për shumë kohë në perceptimin e përgjithshëm sinonim i motit të paqëndrueshëm. Imazhit të xhentellmenit që shëtiste rrugëve të kryeqytetit britanik, ka...

Zaev: Dorëhiqem nëse referendumi për emrin s’ka sukses

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, i pyetur se a do të jep dorëheqje nëse referendumi për emrin nuk ka sukses është shprehur i vendosur...

Historia prekëse e shqiptarit, që e përzunë nga SHBA pa takuar vajzat e mitura

Një emigrant shqiptar që punoi si kamerier në një restorant ne Long Island për 24 vjet është deportuar në Shqipëri, pa i lënë atij...

Ligjbërësit e BE-së miratojnë veprime ligjore kundër Hungarisë

Ligjbërësit e Bashkimit Evropian votuan për nisjen e veprimeve ligjore kundër Hungarisë, nën akuzat se Qeveria e kryeministrit Viktor Orban po shkel vlerat themelore...

Holanda bllokon Shqipërinë për negociatat, Bushati bisedon me ministrat e jashtëm të BE

Holanda ka bllokuar hapjen e negociatave të Bashkimit Europian me Shqipërinë, pasi vendi ka dështuar në zbatimin e reformës në drejtësi, duke bërë të...

Liderët e BE-së nuk arrijnë marrëveshje për migrantët

Liderët e 16 shteteve të Bashkimit Evropian kanë diskutuar për zgjidhjen e krizës së migrantëve në kontinent, mirëpo “mini-samiti” i së dielës nuk ka...

Amerika ia ndalon hyrjen Javier Solanës, ish-sekretarit të NATO-s

SHBA ia ka ndaluar hyrjen ish-sekretarit gjeneral të NATO-s dhe ish-ministrit spanjoll, Javier Solana, për shkak të vizitës së tij në Iran, që është...

Kandidati opozitar pranon rezultatin e zgjedhjeve në Turqi

Muharrem Ince, një nga kundërkandidatët më të fortë të Rexhep Taip Erdogan, ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve në Turqi. Zgjedhjet e ditës së diel kanë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news