Në 7 muaj, mbi 3 milionë turistë zgjodhën Shqipërinë

Tiranë, 2 gusht – ”3 milionë e 137 mijë vizitorë të huaj e kanë vizituar Shqipërinë gjatë periudhës janar -korrik 2018”, deklaroi sot ministri...

Bie borë afër Mekës, befasohen arabët (Foto)

Ndryshe nga vendi ynë ku po mban mot pranveror, në Arabi Saudite ka rënë borë. Krahina e Maysan afër Mekës në Arabinë Saudite, u shndërrua...

19.3 milionë banorë në Gjermani janë emigrantë

Sipas Zyrës Federale të Statistikave të Gjermanisë, rreth 19.3 milionë njerëz që jetojnë në Gjermani kanë prejardhje emigrante. Kjo shifër u rrit 4.4 për...

​Tragjedi në SHBA, zjarr në qendrën e kujdesit ditor, vdesin 5 fëmijë

Një qendër e kujdesit ditor, ku fëmijët mund të qëndronin gjatë natës ndërsa prindërit e tyre punonin, u shkatërrua të dielën nga...

Franca mund të kalojë në gjendje të jashtëzakonshme pas protestave të dhunshme

Presidenti francez Emmanuel Macron ka konsideruar të shpallë gjendje të jashtëzakonshme për të parandaluar përsëritjen e protestave të dhunshme si dhe ka bërë thirrje...

Kina shpreh pakënaqësi për lundrimin e anijeve amerikane në ujërat e detit të saj

Qeveria kineze ka shprehur “shqetësim të madh” pasi Shtetet e Bashkuara kanë dërguar dy anije luftarake në ujërat që Pekini i ka konsideruar se...

Tërmeti i 21 shtatorit, Turqia 350 mijë euro ndihma Shqipërisë

Pas tërmetit të 21 shtatorit, Turqia i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë me bazë materiale të një vlere monetare prej 350 mijë...

Rusia nuk ka vendosur nëse do të furnizojë Sirinë me sisteme raketore

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha sot se Rusia nuk ka vendosur ende nëse do të dërgojë sisteme të mbrojtjes raketore S-300 në...

Vulin: Ushtrimet ushtarake janë mesazhe për miqtë dhe armiqtë e Serbisë

Ministri i Mbrojtes së Serbisë, Aleksandar Vulin ka thënë se çdo ushtrim ushtarak është një mesazh për miqtë dhe armiqtë e këtij...

Kosova hap pikën doganore në Portin e Durrësit

Dogana e Kosovës ka hapur të martën pikën doganore në Portin e Durrësit. Kjo pikë është cilësuar nga përfaqësuesit e Kosovës dhe Shqipërisë si...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news