Trump: Nëse Teherani na sulmon, ne do të godasim 52 pozicione iraniane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se Uashingtoni ka identifikuar “52 pozicione iraniane” që do të sulmojë “shumë shpejt dhe...

Politika evropiane e Gjermanisë, në vitin 2020 gjërat mund të ndryshojnë – mund të...

Qeveria e Merkelit ka qenë deri tani e zbehtë. Por në vitin 2020 gjërat mund të ndryshojnë. Mund të pritet edhe një...

Dy vëllezërit nga Kosova që u shpëtuan masakrave të forcave serbe, tani janë tregim...

Dy vëllezër kosovarë, të cilët u larguan nga lufta e viteve 1998-99 në Kosovë, janë shndërruar në tregim suksesi në Shtetet e...

Marinika Tepiq: Daçiqi mblodhi para nga biznesmenë e tregtarë armësh për të tërhequr njohjet...

Marinika Tepiq, nënkryetare e Partisë së Lirisë dhe Drejtësisë “SSP”, ka akuzuar ministrin serb të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, se ka...

Ish-ambasadori shqiptar thotë se ‘Mini-Shengeni’ është “thikë” për Kosovën

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar, Mal Berisha, ka thënë se Shqipëria me “Mini-Shengen”, po e izolon Kosovën.

DW: A lindi në Gjermani ideja e Mini-Schengenit ballkanik?

Nisma për krijimin “de jure” dhe “de facto” të Mini-Schengenit Ballkanik në thelbin e saj nuk është e re. Forcimin e bashkëpunimit...

Rama sërish me mesazh për Kosovën: Refuzimi i Mini Shengenit po ju dëmton

Edhe në takimin e tretë të Mini Shengenit ballkanik që po zhvillohet në Tiranë, kryeministri Edi Rama i është drejtuar sërish liderve...

Serbia do të ketë nën kontroll të dhënat e shqiptarëve

Në samitin e Mini-Shengenit ballkanik që po mbahet në Tiranë, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq konfirmoi se një nga marrëveshjet që pritet...

Hashim Thaçi e refuzon publikisht ftesën e Ramës: Nuk vij në Shqipëri për shkak...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se e ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, për të...

Zvicra e përzë babain e 5 fëmijëve për në Kosovë, familja mbetet atje

Një shtetas i Kosovës me qëndrim në Kantonin St.Gallen, baba i pesë fëmijëve, me vendimin e Gjykatës Federale duhet të lëshojë Zvicrën....

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news