Veliu e bën Drejtor të Inspeksionit personin që ishte akuzuar për marrje ryshfeti sa...

Një drejtor në komunën e Podujevës po akuzohet se kishte marrë rryshfet sa kishte postin e të parit të Urbanizmit në komunë. Por megjithëkëtë,...

Ministrja daneze bën thirrje për pushim gjatë Ramazanit

Ministrja daneze për Imigracionin dhe Integrimin, deklaratat e së cilës për shtetasit e huaj janë bërë shpesh burim polemikash, i bëri sot thirrje myslimanëve...

Djali i dëshmorit braktisë Kosovën: Babë, nuk më lejuan të shërbej as në ushtri,...

Petrit Dervishi është një djal i ri nga Kopiliqi i Skenderajt. Babai i tij, Dauti, ra dëshmor për lirin e këtij vendi. I mbetur pa...

Nxënësit nigerianë kryqëzohen pse u vonuan për në shkollë

Tre persona, përfshirë edhe një drejtor shkolle, janë arrestuar në Nigeri pasi pretendohet se i kanë lidhur dy nxënës në kryqëzime të improvizuara dhe...

Kush jeton në fshat, tetë herë më i lumtur se ai që jeton në...

Kanadezët që jetojnë në qytete të mëdha mund të zhgënjehen kur të mësojnë se bashkëkombësit e tyre që jetojnë nëpër qytete të vogla dhe...

Duke punuar kopshtin, çifti gjen kasafortën me mijëra dollarë e stoli ari

Një çift në Staten Island të New Yorkut, është befasuar shumë kur gjatë punimeve në kopshtin në oborr, ka hasur në një valixhe misterioze...

20 njerëz që kanë një pamje magjike

Shumë njerëz përpiqen të përmbushin rregullat e bukurisë, por shpesh harrojnë se nuk ka kufij për bukurinë reale.   Vetëm shikoni këta njerëz! Ne besojmë se bukuria...

10 gjërat që nuk i dini për Ramazanin

E përditshmja britanike Metro ka postuar një shkrim për fillimin e muajit Ramazan duke treguar se janë 10 gjërat që nuk i din bota...

Turqit ia operojnë dy këmbët dhe kurrizin pa as një cent djaloshit kosovar

Shoqata bëmirëse “Jetimat e Ballkanit” ka postuar një video ku shihet djaloshi Qendrim Ramadani, i cili shihet se ka kryer një operim, shkruan Albanien...

20 pamje të mrekullueshme që provojnë se fotografia është vetëm një gënjeshtër e madhe

Fotografia është padyshim një nga mjetet më mbresëlënëse dhe më kuptimplote të shpikura në botën tonë moderne. Aftësia për të kapur një moment atëherë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news