Ali Ahmeti ngushëllon familjen Haradinaj

Në ceremoninë mortore për vdekjen e Hilmi Haradainjt – babait të kryeministrit, Ramush Haradinaj i pranishëm ishte lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Klan...

KMDLNj dënon gjuhën e urrejtjes dhe jotolerancën në baza fetare

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj thirrjes publike që Bedri Bytyçi iu bërë hoxhallarëve tjerë që...

E akuzuara pranon fajësinë për mbytjen e vajzës

E akuzuara Lauresha Maliqi ka pranuar fajësinë ka pranuar kualifikimin e veprës si vrasje e rëndë. Maliqi ka dalë sot para gjykatës në seancën e...

Nesër vazhdimi i seancës

Vazhdimi i Seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës do të mbahet nesër, 19 qershor, në orën 10:00. Rendi i ditës: I. Pikat e papërfunduara...

Statistikat e Arsimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka publikuar Statistikat e Arsimit për vitin akademik...

Haradinaj flet për vdekjen e babait të tij

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është parë të jetë tejet i pikëlluar teksa fliste për babain e tij, tashmë të ndjerë, Hilmi Haradinaj. Haradinaj në...

Çanta kozmetike që e ngriti në këmbë krejt Suharekën, menduan se është bombë

Një çantë e lënë pranë objektit të Kuvendit Komunal të Suharekës ka alarmuar pak më parë punëtorët aty. Policia e Kosovës ka dalë menjëherë ne...

Drejtoria e Arsimit në Podujevë, shpallë konkurs për regjistrimin e nxënësve në shkollat e...

Sot është shpallur konkursi për regjistrimin e nxënësve në klasën e dhjetë të gjimnazeve dhe të shkollave profesionale për vitin shkollor 2018/2019 në komunën...

Shqyrtohet Projekt – Statuti i Trepçës

Komisioni për zhvillim ekonomik ka shqyrtuar draft statutin e ndërmarrjes “Trepça”. Në këtë mbledhje janë shpalosur idetë dhe kundërshtimet e mëdha që i kanë palët...

Vulin: Me ndarje të Kosovës, ndalet Shqipëria e madhe

“Mendoj se ndarja është zgjidhja më e mirë për Kosovën” , thotë ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin, transmeton Koha.net. Duke theksuar se ky është...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news