Vetëm për një muaj policia shqiptoi rreth 32 mijë gjoba

Policia e Kosovës me njësitet e saj, me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi ndërmerr aktivitete...

Të hënën Kuvendi mban seancë, 5 interpelanca e 4 debate parlamentare

Seanca e Kuvendit të Kosovës, me një rend dite 25 pikësh, është caktuar për të hënën, më 16 prill dhe duhet të fillojë në...

Vuçiq kërkon që zgjidhjen mes Kosovës dhe Serbisë ta mbështesin shtete të mëdha

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është takuar me kancelarën gjermane, Angela Merkel Në Berlin të Gjermanisë. Përvec raporteve ndërmjet dy vendeve, në këtë takim është thënë...

Gjermani: Kapen tre sirianë të dyshuar për terrorizëm

Policia speciale e Gjermanisë arrestoi tre të rinj sirianë, nën dyshimet se i përkasin një organizate terroriste, bënë të ditur prokurorët në qytetin Koblenc. Të...

Dogana konfiskon 450 mijë copë cigare dhe 200 kilogramë duhan

Dogana në dy raste të ndara ka konfiskuar reth 450.000 copë cigare si dhe rreth 200 kilogramë duhan. “Fillimisht, në pikë kalimit kufitar të Hanit...

Fillon ‘lufta’ brenda LDK-së, Agim Veliu ka një përgjigje të ashpër ndaj Gazmend Muhaxherit...

Gazmend Muhaxheri është i pari nga Lidhja Demokratike e Kosovës, i cili ka shprehur hapur  ambicien e tij që të jetë kandidat i LDK-së,...

Mbi 98 % e zyrtarëve publik deklarojnë pasurinë

Më shumë se 98 për qind e zyrtarëve të lartë publik e kanë deklaruar pasurinë e tyre në përputhje me Ligjin për Deklarimin e...

Deputeti i Listës Serbe: Nuk kthehemi në qeveri, ja çfarë bëjmë pas 20 prillit?

Igor Simiq, deputet dhe zëdhënës i Listës Serbe ka bërë të ditur se të paktën për momentin, partia e tij nuk po e mendon...

Mogherini javën e ardhshme viziton vendet e Ballkanit Perëndimor, anashkalon Kosovën

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini, do ta vizitoj Ballkanin Perëndimor nga 17 deri 19 prill. Ajo do ta...

Aftësia e Veliut, ja si e mban telefonin afër veshit pa e prekur fare!...

Pasi që e eliminuan publikisht dhe medialisht Gazmend Muhaxherin, kryetarin e Pejës, si kandidat të mundshëm për kryeministër, dy nënkryetarët e Lidhjes Demokratike të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news