Hapet fitnesi më modern në Podujevë (Foto)

Që nga jashtë e në brendi të tij, çdo gjë e dallon nga të tjerët. Bëhet fjalë për...

Qendra në Brezovicë e mbyllur edhe për dy ditë, do largohen dy ortekë

Ilir Morina, drejtor i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit në Kosovë ka konfirmuar se janë gjetur shtatë orteqe...

Oda e Mjekëve kërkon të ndërpritet greva e kirurgëve

Kryetari i Odës së Mjekëve Pleurat Sejdiu ka pasur një takim me kolegjiumin e kirurgëve të cilëve u...

Limaj: Do të hiqet taksa por do të vjen edhe njohja nga Serbia

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se taksa do të hiqet gjatë rrugës së marrëveshjes, por se...

“Lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, prioritet i institucioneve të drejtësisë”

Në kuadër të agjendës “Drejtësia 2020” është mbajtur takimi i radhës i krerëve të sistemit të drejtësisë, përkatësisht...

Serbia kërkon nga BE-ja ta bindë Kosovën për heqjen e taksës

Nënkryetari i Qeverisë serbe dhe ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq i ka ftuar sot anëtarët e...

Konjufca: Nëse preket territori i Kosovës do të ketë protesta

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një intervistë për Telegrafi.com me gazetarin Muhamet Hajrullahu,...

Prishtinë, brenda një ore – ndodhin dy grabitje me armë zjarri

Në Prishtinë dje brenda një ore kanë ndodhur dy raste të vjedhjeve. Së pari në...

Një banori në Llugë të Podujevës i vidhet pushka e gjuetisë në shtëpi

Një person në fshatin Llugë të Podujevës ka njoftuar Policinë e Kosovës se persona të dyshuar i kanë...

Komuna e Podujevës me marrëveshje bashkëpunimi me MAPL dhe SDC/DEMOS

I pari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi me Ministrinë e Administrimit të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news