Deportimi i shtetasve turq, AKI përsëri nuk raporton para Komisionit

Për herën e katërt radhazi ka dështuar mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së. Kësaj radhe në mbledhje nuk ka pranuar të marr pjesë zv/drejtori...

Arrestohen katër persona në Pejë, vidhnin kafe në vendin e punës dhe e shitnin

Katër persona janë arrestuar mbrëmë në Komunën e Pejës. Policia ka njoftuar se në fshati Qyshk të Pejës janë arrestuar 4 të dyshuar meshkuj, pasi...

​Rrahje, një polic lëndohet, tjetrit i dëmtohet uniforma në Podujevë

Policia në Podujevë ka arrestuar një të dyshuar në rrugën "Ilir Konushefci", pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ishte konfrontuar fizikisht me një...

Moti sot dhe në vikend

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët. Vranësira kalimtare mund të ketë në orët e pasditës, kurse temperaturat do të...

Tre ministra nën aktakuzë dhe një nën hetime- Ministrat që mund të dënohen me...

Brenda një jave, ndaj dy ministrave në Qeverinë Haradinaj është ngritur aktakuzë nga prokuroria. Pas ngritjes së aktakuzës ndaj ministrit të Inovacionit dhe Ndërmarrësisë,...

“Prishtina s`ka të drejtë të vlerësojë kushtetutshmërinë e marrëveshjes së Brukselit”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se nuk ka sqaruar me Shefin e Delegacionit të BE-së në Serbi, Sem fabrici t nëse Asociacioni i Komunave...

Serbi nga Klina merret në pyetje për krime lufte në Kosovë

Prokurorja speciale për Krime Lufte në Kosovë Habibe Salihu, në kuadër të hetimeve për krime lufte, e ka marrë në pyetje Milorad Zajiqin nga...

Lekaj reagon ndaj ngritjes së aktakuzës, thotë se kam vepruar në harmoni me ligjin

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka reaguar për lajmin që sot u raportua në disa media që organet e drejtësisë kanë ngritur aktakuzë për...

Edhe Deliu i reagon Fitore Pacollit: Deklarata juaj për viza, totalisht e pavërtetë

Deputetja e PDK-së njëherësh kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu ka reaguar ndaj deklaratës së deputetes së Vetëvendosje, Fitore Pacolli e cila...

Policia: Familja Tafa në Shtime mashtroi për kidnapimin e djalit të tyre 11-vjeçar

Lidhur me rastin e rrëmbimit të fëmijës 11 vjeçar nga Shtimja, rast ky i raportuar më 08.04.2018, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news