Qeveria njofton për takimin, “koalicioni është funksional e stabil”

Qeveria e Kosovës përmes një deklarate për media, njofton se në takimin e sotëm të liderëve të partive...

Haziri: Vendi në prag zgjedhjesh, askush s’mund t’i thotë jo Amerikës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se vendi gjendet në një krizë dhe në...

​Akademi për Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën

Të enjten në Teatrin Kombëtar të Kosovës mbahet akademi për Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.

Nesër edhe Dogana në grevë

Grevat në Kosovë nuk kanë të ndalur. Nesër valles së grevave të shumta do t’i bashkohen edhe doganierët e...

Krerët e koalicionit qeverisës përfundojnë takimin, s’e thonë asnjë fjalë

Udhëheqësit e koalicionit qeverisës të Kosovës kanë zhvilluar sot një takim të jashtëzakonshëm, në ndërtesën e Qeverisë.

Arrestohen tetë persona të dyshuar për vjedhje

Policia e Kosovës, respektivisht stacioni policor në Pejë, me qëllim të ngritjes së sigurisë në zonën e përgjegjësisë,...

SBASHK-u nuk heq dorë: Nëse nuk plotësohen kërkesat, greva vazhdon

Këshilli i Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë ka mbajtur një mbledhje sot, ku edhe një...

Mbijetesa e Qeverisë Haradinaj e varur nga pezullimi i taksës

Të gjitha qeveritë e deritashme të Kosovës janë ballafaquar me sfidën e përmbylljes së mandatit katërvjeçar kushtetues.

Shtohet numri i ndërmarrjeve në Kosovë

Në tremujorin e katërt (TM4) janë regjistruar gjithsej 2401 ndërmarrje, ku vërehet një rritje për 8.5%, krahasuar me...

Rruga tragjike e Xhavit Sadriajt deri në mulli, si ia mori jetën rrokullisja e...

Pushimet në Kosovë do të përfundonin tragjikisht për babanë e pesë fëmijëve, 42 vjeçarin Xhavit Sadrijaj. Ai do të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news