Pas aksidentit, shoferi i dehur sulmon me thikë vozitësin tjetër të veturës

Në fshatin Raushiq të Pejës, pas një mosmarrëveshje në trafik mes dy vozitësve është arrestuar i dyshuari mashkull, i cili nën ndikimin e alkoolit...

Popoviq: Nga Putini, do të vijë përkrahja ndaj sovranitetit të Serbisë lidhur me Kosovën

Ministri i Inovacionit dhe Zhvillimit Teknologjik të Serbisë, Nenad Popoviq deklaroi se gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin më 17 janar në Beograd...

Ambasadorët e QUINT-it e mbështesin Kosovën në dialog me Serbinë

Pas takimit me ambasadorët e shteteve të QUNT-it është deklaruar Fatmir Limaj, bashkëkryesuesi i Ekipit të Dialogut me Serbinë. Bashkëkryesuesi i Ekipit të Dialogut me...

Naftëtarët: S` po e shesim naftën 30 cent më shtrenjtë

Një problem me të cilin po përballen së fundmi qytetarët e Kosovës është çmimi i lartë i derivateve. Çmimi i naftës në Kosovë është më...

Shëndetësia drejt kaosit

Kërkesa e mjekëve për rritjen e pagave përmes miratimit të Projektligjit të ri për pagat, po vazhdon. Kjo kërkesë e kamotshme për rritje pagash...

Temperaturat për ditët e fundit të këtij viti

Ditëve në vijim mot më stabil, pa të reshura, në mëngjes me ngrica. Temperaturat në rritje. Ditëve të ardhshme mbi vendin tonë vazhdojnë të shtrihen...

Me letërnjoftime të vjedhura merr kredi 3 mijë e 200 euro

Një person është arrestuar dje rreth orës 16:00, në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, për mashtrim. Policia ka njoftuar se i dyshuari duke përdorur letërnjoftimet...

Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetimet ndaj shitësve të derivateve

Edhe pse çmimi i naftës në tregun botëror dhe rajonal ka shënuar ulje, kjo nuk ka reflektuar në çmimet e kompanive që importojnë dhe...

LDK-ja dhe VV-ja mungojnë në takimin me ambasadorët e Quintit

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thirrur sot takim koordinues për dialogun, Kosovë-Serbi. Të ftuar në këtë takim janë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj,...

Hiqen kontrollet e dyfishta në kufirin Kosovë-Shqipëri

Ministri i Brendshëm shqiptar, Sandër Lleshaj përmes një postimi në “Twitter”, ka njoftuar një ndryshim të rëndësishëm në kufirin me Kosovën. “Ndryshime të rëndësishme në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news