EC Ma Ndryshe kërkon trotuare të qasshme për të gjithë

Organizata EC Ma Ndryshe në bashkëpunim me Hendikosin dhe KVRL në Gjakovë, të enjten, kanë realizuar performancën publike “Trotuare të qasshme për...

Flet nëna e fëmijës nga Fushë Kosova që u dhunua dhe u vra

Makfire Ilazi nëna e 11 vjeçarit nga Fushë-Kosova që ditë më parë u dhunua dhe u vra nga një 20-vjeçar ka rrëfyer...

Familjarët e Daut Haradinajt mohojnë se ai u ndal nga policia austriake

Pas lajmit se deputeti AAK-së, Daut Haradinaj, është ndaluar nga policia austriake në bazë të një fletarresti, ky i fundit e ka...

Llapjani gjuan me armë në dasmë, shoqërohet në stacion policor

Policia e Kosovës ka bërë ditur se një person në Podujevë ka shtënë me armë gjatë një ahengu familjar, raporton Llapi.info.

Bytyqi: Ministria e Arsimit po realizon premtimet për kushte sa më të mira në...

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marr pjesë në vënien e gurëthemelit të sallës së edukatës fizike në shkollën ...

​Deputeti propozon 10 investime të tjera në vend të Autostradës së Dukagjinit

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, i propozoi kryeministrit Ramush Haradinaj dhjetë investime në vlerë prej 1 miliard eurove, aq sa është kostoja...

Rasti i vëllezërve Bytyçi “duhet t’i përcaktojë” marrëdhëniet SHBA-Serbi

Komiteti për Punë të Jashtme i Kongresit të Shteteve të Bashkuara miratoi një rezolutë, me të cilën i bëhet thirrje Serbisë që...

I nxehti në Evropë, ekspertët presin një valë të dytë

Pas një frymëmarrjeje të shkurtër pas valës së të nxehtit që përvëloi Evropën, muajin e shkuar, parashikimet thonë se temperaturat do të...

Zëvendësshefi i BE-së në Kosovë: Taksa e papranueshme, Kuvendi nuk po funksionon siç duhet

Zëvendësshefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Riccardo Serri, ka diskutuar me Komisionin për Integrime Evropiane lidhur me Raportin për Vendin për...

I dyshuari për vrasjen e të miturit në Fushë Kosovë mund të dënohet me...

Është mbajtur seancë dëgjimore për S.O. të dyshuarin për vrasjen e të miturit në Fushë Kosovë. Avokati i 20...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news