Ka përfunduar pa fitues ndeshja kryesore e ditës së sotme në Superligën e Kosovës.

Skuadra e Gjilanit nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 në shtëpi ndaj Llapit.

Albert Dabiqaj kaloi Gjilanin në epërsi në minutën e 4-t, kurse shifrat në 1:1 i baraozi Augusto në minutën e 17-të.

Shend Kelmendi shënoi golin e epërsisë 2:1 të Gjilanit në përballjen ndaj Llapit.

Kelmendi realizoi nga afërsia në minutë ne 61-të.

Llapi barazoi rezultatin ne minutat e fundit me anë të Riveras.

Ekipi nga Podujeva me këtë barazim tash i ka 33 pikë dhe gjendet në pozitën e pestë, kurse Gjilani ka 40 në vendin e tretë.

 

/Llapi.info