Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës ka akuzuar kandidatin e VV-së në Podujevë Ajet Poterën për punësim të paligjshëm të vëllait dhe kunatës së tij në TMK, njofton Llapi.info.

Por Potera ka mohuar këto akuza të Veliut duke i quajtur ato shpifje.

Kjo ka ardhur si shkak i debatit për punësimet e paligjshme të LDK-së në Podujevë në emisionin Koha Elektorale në KTV./Llapi.info/