Në Shtedim të Podujevës dje rreth orës 18: 20 minuta është arrestuar një person pasiqë i njëjti ka fyer dhe sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë, njofton Llapi.info.

Sipas PK- së të dy zyrtarët janë sulmuar përderisa kanë qenë në kryerje të detyrës së tyre.

Me vendim të prokurorit i dyshuari mbahet në stacion policor për 6 orë, pastaj lirohet në procedurë të rregullt.