Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, Ajet Potera, ka reaguar në lidhje me lajmet e rrejshme që janë shpërndare kohët e fundit.

Lëvizja Vetëvendosje ishte akuzuar se po i fsheh posterët e heronëjve,këto lajme i demanton Lëvzija Vetëvendosje, dhe se këto lajme vijnë nga klani i Veliut, shkruan Potera në rrjetin social facebook, raporton Llapi.info

Postimi i Plotë i Poterës:

Lëvizja VETËVENDOSJE! e demanton lajmin e portalit të klanit të Veliut, Podujeva Press, ku thonë se ne kemi mbuluar posterin e heronjëve. Perkundrazi, ne i kemi vendosur në vend edhe më të dukshëm, ashtu siç ju ka hije heronjve tanë.
Fotoja flet më shumë se shpifjet e tyre të bëra nga panika e humbjes.
#SHPËRNDAJE ta shohin të gjithë llapjanët.