Në  debatin televiziv në RTV Dukagjin, kanë qenë të ftuar dy kandidatët për kryetar të Podujevës, Ajet Potera nga Vetëvendosje dhe Agim Veliu nga LDK-ja, mirëpo ky i fundit ka anuluar pjesëmarrjen edhe në këtë debat, shkruan Llapi.info

Ndërsa Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Podujevës, Ajet Potera, ka deklaruar se Podujeva ka nevojë për ndryshime.

“LDK-ja në krye me Agim Veliun nuk kam parë që ka ndonjë platformë të shkruar që tua ofrojë qytetarëve, vazhdon me avazin e vjetër me premtime mbi baza partiake dhe kjo do të ndryshojë më 19 nëntor”, ka thënë Potera.