Reshjet e shiut gjatë ditës së sotme dhe të djeshme, kanë vërshuar disa rrugë në Komunën e Podujevës.

Një lexues i Indeksonline ka dërguar një video pranë shkollës “Ibrahim Rugova” në Podujevë, ku shihet rruga e tëra e mbushur me ujë.

E moti me shi ka vështirësuar qarkullimin e veturave të cilat lëvizin shumë ngadalë për shkak të ujit që ka mbuluar rrugët.

http://www.dailymotion.com/video/x63nklm