Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë.

Përbërësit:

½ filxhan salcë domatesh;

– parmezan të grirë në rende;

– pak piper;

– pak kripë;

– 1 lugë e vogël spec të kuq të grirë imët;

– pak rigon;

– mozzarella të grirë në rende;

– sallam të thatë pikante;

– tortilë.

Përgatitja:

Nxehni furrën në 220 gradë Celsius dhe lyeni me vaj kallëpet nga mafina.

Pritni rrathë nga tortila dhe qitni në kallëp.

Shtoni salcën e domates në secilën prej tyre, qitni mozzarella dhe me sallam aromatizoni.

Piqni 10 – 12 minuta.