Me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot në “ Bulevardin e Dëshmorëve” në Podujevë, është përuruar shtatorja e heroit Ali Ajeti, raporton Llapi.info.

Në praninë e shumë qytetarëve, në këtë ceremoni solemne, morën pjesë zyrtarë të lartë shtetërorë e komunalë të cilët e çmuan lartë veprën e Ali Ajetit.

Kujtojmë se para disa ditësh në Podujevë me rastin e 21 vjetorit të rënies heroike të tre dëshmorëve të kombit, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha, Ilir Konushefcit dhe Hakif Zejnullahu u përuruan shtatoret e tyre në sheshin i cili mban emrin “Sheshi i Dëshmorëve”/Llapi.info

Përurimi i shtatores së heroit Ali Ajeti në Podujevë

Publiée par Llapi.info sur samedi 17 février 2018