19:45 – Policia daneze ka njoftuar se disa persona janë qëlluar me armë zjarri në një qendër tregtare në Kopenhagë.

Të shtënat ndodhën në qendrën tregtare Field, një nga më të mëdhatë në Skandinavi, transmeton Zeri.info.

Policia ka konfirmuar se një person është arrestuar, ndërsa janë publikuar edhe pamje nga momenti i të shtënave dhe paniku që ka ndodhur në këtë qendër tregtare.