Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sonte në magjistralen Podujevë-Prishtinë më saktësisht në fshatin Vranidoll, ku mbeten të të vdekur 2 persona.

Kallxo.com mëson se viktimat janë një person i moshuar dhe një grua ndërsa janë lënduar edhe katër persona të tjerë.