Sulmuesi i Llapit ka dy oferta serioze nga ekipet daneze AC Horsens dhe Aalborg, që garojnë në elitën e futbollit të Danimarkës 🇩🇰

Brenda pak ditësh do të vendoset e ardhmja e Hysenit, por sipas gjitha gjasave do të jetë njëri nga këto dy klube

Rreth 700 mijë euro do të jetë shuma e transferimit 💵

Rekordin aktualisht e mbanë Albion Rrahmani me 600 mijë euro pas kalimit nga Ballkani te Rapidi i Bukureshtit 🇷🇴