Sot zhvillohen disa prej ndeshjeve në “Vala Superligë ” ,skuadra llapjane zhvillon ndeshjën e radhës si mysafire në Mitrovicë .

Llapi në këtë ndeshje hynë pas fitores të së shtunës ndaj Vëllaznimit.
Ndeshja zhvillohet prej orës 15:30 në stadiumin “Riza Lushta”.

Llapi bashkë me Gjilanin janë skuadrat e vetme pa humbje këtë stinor,dhe kujtojmë se bardhëkaltrit kanë mbrojtjen më të mirë në ligë me më së paku gola të pranuar.

Llapi vazhdon të jetë lidere e “Vala Superligës” me 14 pikë,3 më shumë se përcjellësi i parë Prishtina/Llapi.info