Dje rreth orës 14:30 në Llapashticë të Podujevës një person ka informuar se nga zjarri është përfshirë një garazhë, ku në të ishte një traktor dhe disa mjete të punës, njofton Llapi.info. 

Sipas raportit të PK-së, zjarri është lokalizuar nga njësiti i zjarrfikësve ndërsa për rastin është informuar edhe prokurori kujdestar./Llapi.info/