Dje në rrugën “Albaniku” në Podujevë, ankuesi ka raportuar së punëtoria e tij (në të cilën prodhon dritare plastike)  është përfshirë nga zjarri, raporton Llapi.info

Si pasojë e këtij zjarri nga tymi kanë pësuar lëndime të lehta katër anëtar të familjes, ku pas tretmanit mjekësor janë liruar.

Njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë fikur zjarrin, lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori thuhet në njoftimin e PK-së/Llapi.info