Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Balli Kombëtar janë në bisedime për koalicion, njofton Llapi.info

E gjithë kjo në bazë të një fotografie e shpërndarë me mbishkrimin ‘Ende pa marrëveshje por të bashkuar ‘ ku shihet Asamblisti nga LDK Faik Muçiqi, Patriot Rudari dhe Tringë Sfishta nga AAK dhe Avni Islami nga Balli Kombëtar

Mirëpo, në bazë të mbishkrimit shihet që këto tri parti kanë filluar bisedimet.