Sipas ‘Accu Weather’, parashikohet se ditët e para të javës në Podujevë do të karakterizohen me mot kryesisht të vranët dhe me reshje bore.

Nga dita e mërkurë do të ketë intervale më të gjata me diell, por që temperaturat do të jenë nën 0C gjatë tërë ditës, që në meteorologji njihen edhe si ditë të akullta

Temperaturat minimale parashihet të bien deri -11 , gradë celsius gjatë mesit të javës , kurse maksimalet e ditës parashihet të arrijnë deri 2 gradë Celsius.Ndërsa gjatë vikendit priten mundësi për reshje bore/Llapi.info/