Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit në fshatin Metehi të Podujevës është gjetur dhe sekuestruar një AK-47 me katërmbëdhjetë fishekë , thuhet në raportin e PK-së, njofton Llapi.info

Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.