Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot zgjedhjet për kryetar të kësaj partie, ku kandidati i vetëm për mandatin e ardhshëm ishte Albin Kurti.

Kur ka nisur numërimi i votave sipas burimeve të Llapi.info brenda VV-së, Albini në Podujevë, ka marrë 534 vota pro.

Sipas burimeve Kurti mori një votë  kundër dhe një abstenim./Llapi.info