Në lokalet e FFK-së sot është hedhur shorti për rrethin e tretë të Kupës së Kosovës, transmeton Koha.net.

Duke i përshëndetur dhe uruar suksese përfaqësuesve të klubeve kryetari i Komisionit të garave, Ismet Ahmeti ka sqaruar klubet për mënyrën dhe lartësinë e pagesave për personat zyrtarë.

Në rrethin e tretë janë përfshirë të gjitha klubet e kualifikuara nga rrethi i dytë dhe tash në këtë rreth inkuadrohen edhe 12 klubet e Superligës së Kosovës, bën të ditur FFK përmes një komunikate për media.

Çiftet e rrethit të tretë janë:

Kosova(P)- Kika

Vllaznia(P) – Llapi

R. Sadiku – Vushtrria

Arbëria(D) – Ratkoci

Istogu – Vitia

Drita- Feronikeli

Ballkani – Trepça

Besa – Trepça 89

Ulpiana – Drenica

Flamurtari – Prishtina

Gjilani – Rinia

Vëllaznimi – Behari