Sot në 21 vjetorin e rënies është përkujtuar dëshmori i kombit Besnik Restelica, shkruan Llapi.info

Duke filluar nga ora 13:00 sot janë bërë homazhe tek varri i dëshmorit ku përveç familjarëve morën pjesë edhe figura të ndryshme politike si anëtarë të Lëvizjes vetëvendosje e Ballit Kombëtarë, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e lavdishme e UÇK-së, bashkëveprimtarë të dëshmorit dhe qytetarë tjerë liridashës nga Llapi dhe vendet tjera të Kosovës./Llapi.info