Mbrëmë rreth orës 19:49 në fshatin Herticë të Podujevës një banor ka njoftuar policinë se ka gjetur një mjet të shpërthyer, njofton Llapi.info.

Njësiti për dominim i FSK-së dhe KFOR-it Amerikan kanë bërë tërhjekjen e mjetit të dyshar nga vendi i ngjarjes pa incidente./Llapi.info/