“Institucionet e Kosovës nuk do të rreshtin së kërkuari të pagjeturit dhe drejtësi për viktimat e luftës”.

Kështu ka thënë kryeministri i vendit Ramush Haradinaj gjatë homazheve te Përmendorja kushtuar personave të zhdukur, përcjellë lajmi.net.

Në shkrimin e tij në Facebook, Haradinaj ka theksuar se shteti serb duhet të përgjigjet dhe të jap llogari për njerëzit që i mungojnë Kosovës.

Java e të Pagjeturve na rëndon dhe na sjellë vuajtje e dhembje për mijëra qytetarët, fati i të cilëve ende nuk është…

Publiée par Ramush Haradinaj sur lundi 23 avril 2018