Aktori Andi Bajgora i cili u bë i njohur përmes filmit “Shok”, ka shënuar edhe një tjetër sukses në festivalin e filmit “Berlinale”.

Filmi “Kiem Holijanda” në të cilin luan aktori Bajgora është shpërblye me çmimin “Ariu i Kristaltë”, në festivalin prestigjioz.

Filmi ka përbrenda rrëfimin nga Kosova, aty luajnë edhe aktorët Florist Bajgora dhe Arbnexha Grabovci-Nixha.

Image may contain: 4 people, people smiling